Seks analny – jak się przygotować?

Dla niektórych osób to wciąż delikatny temat, który budzi wiele kontrowersji. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ seks analny może być bezpiecznym i przyjemnym doznaniem podczas aktywności seksualnej. Sklep erotyczny to idealne miejsce, by poszukać odpowiedzi na nurtujące pytanie. Jak przygotować się do seksu analnego, tak by sprawić satysfakcję partnerowi lub partnerce? Podpowiadamy, jakie produkty sprawdzą się przy stopniowym przyzwyczajaniu niezwykle erogennej strefy do penetracji.

Gadżety erotyczne do seksu analnego

Mitem jest, że stymulacja odbytu w czasie stosunku płciowego zagraża naszemu zdrowiu. Seks analny nie musi wiązać się z ryzykiem zarażenia wirusem HIV lub chorobami wenerycznymi, pod warunkiem, że partnerzy mają do siebie pełne zaufanie i zdecydują się na użycie prezerwatywy. Seks analny staje się coraz bardziej popularny i atrakcyjny nie tylko dla mężczyzn, ale też kobiet. Ten rodzaj doświadczenia może wzbogacić erotyczny repertuar, do którego powoli zaczyna wkraczać rutyna. Jak przygotować kobietę na nowe doznania? Z pomocą przychodzą wibratory, kulki, koraliki oraz zatyczki analne przeznaczone do pieszczot stref erogennych.

Przed przystąpieniem do seksu analnego warto zatroszczyć się przede wszystkim o higienę miejsc intymnych. Najlepiej też pomyśleć o odpowiednich gadżetach znajdujących się w stacjonarnych i internetowych sklepach erotycznych. Większość przedmiotów dostępnych w ofercie sex shop sprawia jak najwięcej przyjemności oraz intensyfikuje orgazm podobny do tego, który można osiągnąć na drodze tradycyjnego stosunku.

Lubrykanty do miejsc intymnych

Komfortowy seks analny jest możliwy przy użyciu odpowiednich środków. Każdy powinien sobie dać szansę na powolną naukę. Śluzówka odbytu nie wytwarza dostatecznej ilości śliskiego filmu, zmniejszającego tarcie podczas stosunku. Z pewnością przyda się żel do seksu analnego. Lubrykant tego typu pozwoli odpowiednio przygotować miejsca intymne na penetracje wrażliwych miejsc. Wówczas nie musimy się martwić o ból czy podrażnienia. Warto też posłużyć się korkami czy zatyczkami o różnej średnicy. Aby penetracja penisem nie sprawiała dyskomfortu początkującym, najlepiej zacząć od gadżetów o jak najmniejszych rozmiarach. Istnieje wiele form pieszczot wrażliwych okolic, takich jak: fingering, fisting czy rimming. Jeśli chodzi o ten ostatni sprawdzą się na przykład gadżety erotyczne typu korki i zatyczki.

Pamiętajmy, że seks analny nie ma nic wspólnego z orientacją seksualną. Większość osób mających za sobą pierwsze doświadczenia tego typu deklaruje, że zapewniają niesamowite wrażenia i rozkosz. Podobne do tych, które towarzyszą partnerom podczas stosunku oralnego czy tradycyjnego. Stymulacja analna jest dla wielu osób wciąż tematem tabu, ale z pewnością warto otworzyć się na nowe doznania seksualne. Najlepiej rozpocząć taką przygodę od zakupu gadżetów erotycznych oraz żelu do miejsc intymnych. Dobry sklep erotyczny zapewni produkty najwyższej jakości.