Afrodyzjaki w kuchni

Afrodyzjakami określamy substancje i jedzenie, które mają magiczne właściwości. Wpływają na jakość pożycia seksualnego. Wzbudzają nie tylko pożądanie, ale także zwiększone libido. Chociaż nie dowiedziono, że są w pewien sposób magiczne to wierzymy, że tak w rzeczywistości jest.

Co to są afrodyzjaki?

Ich powstanie można zawdzięczać Afrodycie, która była boginią miłości. Do dziś wierzy się, że afrodyzjak jest to magiczna substancja, która zwiększa pożądanie. Najbardziej magicznymi afrodyzjakami są owoce morza. Gdyż tak samo jak Afrodyta pochodzą z morza, dzięki czemu mają magiczne właściwości. Ponadto wiadomo, że Casanova zajadał się ostrygami, stąd jest powszechne przekonanie, że wpływa ono jakoś magiczne na swoją drugą połówkę. Czosnek w sypialni? Czemu nie, w końcu należy do grupy afrodyzjaków. Występują one także w daniach mięsnych, są to między innymi podroby, wątróbka czy też móżdżek. Jednak nie wystarczy same podanie posiłku, liczy się tutaj wyobraźnia. Dlatego fantazyjne podanie będzie tutaj atutem. Warto pamiętać o odpowiednich napojach, które będą miały tutaj większe znaczenie niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.

Gdzie znajdują się jeszcze afrodyzjaki?

Pierwszą substancją jest żeń-szeń. Wykazuje on działanie psychobudzące i podnoszące wydolność fizyczną. Lubczyk jest znanym składnikiem przez wszystkich, dzięki maggi. Dzięki odpowiednio przygotowanym korzeniom lubczyka stanowi sam korzeń tej rośliny. Ponadto działa także przeciwskurczowo i uspokajająco. Jednak nie ma potężniejszego afrodyzjaka niż czekolada. Nie tylko nasze podniebienia dostają zawrotu głowy, ale także jest potężnym afrodyzjakiem. Ponadto kiedyś chili w połączeniu z czekoladą był eliksirem miłości. Czekolada jest także odpowiedzialna za uwalnianie hormonu szczęścia i rozkoszy. Co najciekawsze, serotonina jest wytwarzana także podczas biegania. Przechodząc dalej, to warzywo może się okazać tańszym lekiem na potencję. Mowa oczywiście o porze. Jest to tylko niewielka część znanych afrodyzjaków.

Afrodyzjaki najczęściej są bogate w wartości odżywcze w najwyższym stężeniu. Powszechnie wierzy się, że mają zbawienną moc na potencję. Są nie tylko cennym źródłem witamin, ale także składników mineralnych.