Czy cyber-sex to coś złego?

Co to jest wirtualny seks? To jest wtedy, gdy dwie lub więcej osób wymieniają informacje cyfrowe (w tym wiadomości tekstowe, obrazy nieruchome wideo, audio lub jakiejś kombinacje tego) z zamiarem pobudzenia seksualnego. Niektórzy uważają to za na pornografię lub erotyczną grę komputerową – wszystko to może być formą wirtualnego seksu.

Warto poczytać co inni sądzą o wirtualnym seksie. Często trafia się taka jednomyślna opinia: że wirtualny seks może być formą oszustwa. Zakłada się też, że jest to coś złego lub że robi się to jak czegoś brakuje w związku, wtedy szuka się seksu w internecie. Lub, jeśli pojedynczy osobnik jest samotny i nie posiada umiejętności społecznych aby spotkać ludzi osobiście – wtedy korzysta z takiego seksu.

Oczywiście, te stereotypy są prawdziwe. Jednak nie musi to być regułą. Dlatego nie można automatycznie zakładać, że angażując się w cyber seks wchodzimy w zakres zachowań dewiacyjnych. Istnieje wiele korzyści z cyber seksu. Jest to nie tylko bezpieczny seks, to łatwy sposób na to by ktoś mógł odkryć ukryte pragnienia.

Cyberseks zaczął zdobywać popularność za sprawą wielu serwisów kamerkowych, gdzie można stworzyć własną transmisję wideo, a inni mogą ją oglądać, płacić żetonami za różne osiągnięte cele, bądź wynagradzać w jakiś sposób osobie nadającej jej działanie. Można także zaprosić kogoś na prywatną audycję, która będzie oczywiście dostępna tylko dla tej jednej osoby, która najczęściej wyda najwięcej żetonów.

Jest to stosunkowo intratny biznes, gdyż w szczycie trendu na tego typu rozrywkę, osoby średnio popularne mogły liczyć na zysk rzędu kilkuset złotych dziennie, a najlepsi osiągali nawet kilkanaście złotych dziennie! O aspekcie moralnym nie będziemy tutaj pisać, gdyż leży to już tylko w gestii osób nadających audycję wideo, jak i osób oglądających dany pokaz.

Cyber seksu można zasięgnąć także na różnego rodzaju forach internetowych. Interia między innymi, oferuje wiele pokoi, w starym stylu, na przykład pokoje erotyczne, tematyczne dla homoseksualistów, osób szukających miłości, jednorazowego spotkania, 20 latków, 30 latków, starszych i wiele wiele innych. Fora te są niezwykle popularne, i w każdym pokoju, o dowolnej porze dnia czy nocy, znajdziemy minimum kilkaset osób rządnych przygód i rozrywki.

Na poszczególnych forach znajdziemy wiele osób zainteresowanych tematyką seksu. Różnego rodzaju propozycje matrymonialne, sponsoringu, napalone osoby chcące się spotkać, czy tylko porozmawiać na czacie. Znajdziemy tutaj zarówno osoby normalne, jak i wulgarne, z którymi nie bardzo jest możliwość rozmowy. Możemy popisać, możemy skontaktować się telefonicznie bądź za pośrednictwem wideokonferencji. Wszystko w ramach tego, co dokładnie potrzebujemy, na co mamy ochotę i na ile jesteśmy elastyczni.