Seks po 60-tce?

Seks potrzebny jest nam jak woda czy jedzenie. Odpręża, zwalcza bóle głowy, bóle menstruacyjne, pomaga w walce z bezsennością i stresem… Zalety jakie niesie ze sobą seks (ten kończący się orgazmem!) można było by wymieniać cały dzień. Kiedy jednak z wiekiem tu coś strzyka, tam coś boli… Czy należy wtedy zrezygnować z seksu?
Nie!

Zobaczcie, jak kochać się po 60-tce?

Około 60-tego roku życia, seksualne potrzeby kobiety i mężczyzny zbliżają ich do siebie jeszcze bardziej – niż kiedy mieli po 30 lat i szaleli kiedy tylko weszli do łóżka.
Jest na to logiczne wytłumaczenie: U starzejących się kobiet, przybywa tyle samo męskich hormonów co u starszych mężczyzn – hormonów kobiecych. To właśnie sprawia, że w tym wieku, wasze porozumienie i stabilność podczas seksu jest na bardzo wysokim poziomie.
Mało tego… Wiele Pań właśnie w tym wieku przekwita, okres znika, owulacja znika – co za tym idzie – nie ma możliwości by zajść w ciążę – dlatego dla kobiet, seks staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.
Macie teraz mnóstwo czasu dla siebie, dzieci wyprowadziły z domu, wnuki mają odpowiedzieć Was dopiero w weekend… Skończyło się Wasze stresujące życie zawodowe, jesteście bardziej wypoczęci, rozluźnieni. Seks będzie Was teraz cieszyć jak nigdy!

Seks to zdrowie – w każdym wieku – ale ostrożnie!
Seksuolodzy są zgodni. Seks po 60-tce jest lepszy niż niejedna pigułka zapisana przez lekarza. Orgazm prowadzi do uwalniania się w mózgu endorfin, które działają chociażby jak środki przeciwbólowe! Osoby, które walczą z bólami artretycznymi, pourazowymi a nawet reumatycznymi – w pół godzinie po seksie przestają odczuwać ból! Warto wspomnieć o kolejnej ważnej kwestii – regularny seks (oczywiście wszystko powinno odbywać się… z umiarem) wzmacnia mięśnie ciała, spalają się kalorie.

Zastanówcie się więc dobrze, zanim stwierdzicie, że w Waszym wieku „nie wypada”, albo nie wolno, albo co gorsza – że seks w tym wieku może zaszkodzić.
W żadnym wieku seks nie zaszkodzi – znajdźcie odpowiednie pozycje dla siebie a seks będzie przyjemny i pełen miłosnych uniesień – niczym 40 lat temu… 😉

Zobacz również shemale sex