Wzbogacenie życia seksualnego

Małżeństwo nie zawsze musi się kojarzyć z nawałem spraw i rutyną. Para zna się na tyle dobrze, że łatwej powinno im się mówić o swoich pragnieniach. Najgorzej jest wtedy kiedy oboje małżonków są tzw. seksualnymi niemowami.

Osoby z wieloletnim stażem małżeńskim są z pokolenia w którym tyle nie mówiło się o seksie. Był to pewnego rodzaju temat tabu. Dziś jest zupełnie inaczej. W związkach dużo mówi się o seksie jakby to była najbardziej naturalna rzecz na świecie. Dużo trudniej jest rozmawiać z partnerem o swoich potrzebach a tym bardziej wprowadzić trochę pikanterii. Warto przede wszystkim rozmawiać. Przypomnienie czasów jak kiedyś było fajnie z pewnością może pomóc. Po małżeństwie ciężko jest powrócić do tego co było z kilku powodów. Każdy jest zajęty swoją praca, w grę wchodzą jeszcze dzieci i każdy jest zmęczony bo całym dniu. Warto jest zrobić jakiś krok do przodu jak na przykład kupić seksowną bieliznę czy też jakiś seksowny gadżet. Często seksowna bielizna jest zastępowana tą bawełnianą, bo jest zdecydowanie wygodniejsza.

Często sobie nie zdajemy sprawy, że partner może przeżywać brak seksu. Często szukają gdzieś indziej pocieszenia. Aby zapobiec rozpadowi związku trzeba po prostu ze sobą rozmawiać, bo pewnego dnia partner może usłyszeć, że chce rozstania. Czasami może być przesada w eksperymentach, ale ważne jest to, żeby wprowadzić w życie jakiekolwiek zmiany. Rutyna porafi zabić nawet najlepsze związki. Jak wcześniej nie przyszło nikomu z partnerów do głowy wizyta w seks-shopie tak teraz są stałymi klientami. Warto sobie zrobić przerwę od codziennych obowiązków. Taki wyjazd do Włoch czy też gdzieś indziej z pewnością dobrze zrobi obojgu. Po czasie seks stanie się prawdziwą przyjemnością a nie tylko przykrym obowiązkiem. Warto wypróbować także nowe pozycje seksualne, które przyniosą radość obojgu partnerom. Można też zapytać partnera o jego fetysze.

Nie zawsze trzeba się decydować na rozstanie z partnerem zwłaszcza wtedy jeśli przeżył z nami tyle lat. Relacje trzeba naprawiać niż wyrzucać je do kosza. Kto wie – może się okazać, że to miłość do końca życia.