Zabawki erotyczne w sypialni – czy ich wykorzystywanie przynosi korzyści?

Gadżety erotyczne to w Polsce wciąż dość poważny temat tabu, chociaż w rzeczywistości nie tylko nie ma się czego wstydzić, ale także można na ich wykorzystaniu wiele skorzystać. Jeżeli zadbamy o wybór zabawek wspólnie z partnerem, szybko staną się one ciekawym urozmaiceniem życia intymnego, a także pozwolą nam odkryć lepiej nasze ciała i zyskać większą świadomość w temacie tego, co nam się w łóżku podoba. Dlaczego warto zainteresować się tym tematem?

 

1. Urozmaicenie zawsze jest dobrym pomysłem

2. Korzystając z zabawek i gadżetów poprawiamy świadomość własnego ciała

3. Zabawki otwierają na nowe, nieznane sztuczki w sypialni

4. Gadżety erotyczne pozwalają zadbać o swoje zdrowie

 

Urozmaicenie zawsze jest dobrym pomysłem

Tak samo, jak w przypadku każdej innej dziedziny życia, tak i w kwestiach intymnych z czasem przychodzi taki moment, kiedy odnosimy wrażenie, że wszystko już było. Stan ten sprzyja odrzuceniu lub znacznemu obniżeniu jakości życia intymnego, podobnie jak w każdej innej sytuacji, gdy coś nam się zaczyna nudzić. Zabawki erotyczne są w takim momencie bardzo pomocne, ponieważ umożliwiają nam wprowadzenie nowych zabaw i ciekawostek do naszego życia seksualnego, a także jesteśmy w stanie na nowo odkrywać razem z partnerem nieznane nam dotąd sposoby na sprawienie sobie przyjemności. Dzięki takim dodatkowym atrakcjom ryzyko, że znudzimy się sobą i codziennością zdecydowanie maleje, a dodatkowo zyskujemy potężne narzędzie do zaskoczenia partnera akcesoriami, których się nie spodziewa.

 

Korzystając z zabawek i gadżetów poprawiamy świadomość własnego ciała

Wykorzystywanie gadżetów erotycznych nie tylko wpływa na możliwość lepszego poznania ciała partnera, ale także swojego własnego. Dzięki nim jesteśmy w stanie odkryć seks typu outercourse, czyli taki, w przypadku którego nie dochodzi do penetracji. Zabawki mogą być świetnym urozmaiceniem gry wstępnej, a także sposobem na odpoczynek, jeżeli planujemy dłuższą zabawę. Dodatkowo, jeżeli lubimy korzystać z nich także samodzielnie, we własnym zakresie, będziemy w stanie odkryć nowe elementy i działania, które sprawiają nam przyjemność. Zdobytą w ten sposób wiedzę możemy później wykorzystać, zachęcając partnera do spróbowania nowych, nieznanych mu dotąd rzeczy.

 

Zabawki otwierają na nowe, nieznane sztuczki w sypialni

Sklep erotyczny to nie tylko miejsce, gdzie znajdziemy ładną bieliznę czy podstawowe gadżety. W wielu z nich możemy odkryć produkty, o których sami byśmy nigdy nie pomyśleli, a które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze życie intymne. Wybieranie takich dodatków, a następnie testowanie ich razem z partnerem często sprawia, że czujemy się bardziej spełnieni oraz bliżsi sobie. Dodatkowym plusem jet również fakt, że częste wykorzystywanie akcesoriów erotycznych, zarówno wspólnie, jak i osobno, sprawia że utrzymujemy nasze ciało w dobrej kondycji i dbamy o naszą aktywność seksualną, która później również ma wpływ na jakość stosunków.

 

Gadżety erotyczne pozwalają zadbać o swoje zdrowie

Choć bardzo często można się spotkać z poglądem, że masturbacja jest zła, to jednak dzieje się dokładnie odwrotnie. Jeżeli jesteśmy świadomi naszego ciała, szybciej będziemy w stanie zauważyć, gdy coś zacznie się z nim dziać nie tak. W przypadku mężczyzn takie działanie ma wręcz udowodniony wpływ na redukcję ryzyka wystąpienia raka prostaty. Masturbacja, zarówno samodzielna jak i wspólna, jest również zdrowa ze względu na utrzymywanie naszego napięcia seksualnego na mniej więcej takim samym poziomie, dzięki czemu czujemy się szczęśliwsi i pozytywniej nastawieni do życia.